21-daagse rondreis Dwars door de Rockies met de kids

Een prachtige rondreis door de Rocky Mountains waarbij jullie veel nationale parken bezoeken. De bekendste is Yellowstone met stomende en spuitende geisers en warmwaterbronnen in de felste kleuren. Indrukwekkend zijn de bergen en meren in Grand Teton. Grote kans om beren en zeker elanden te zien onderweg. Je komt in lieflijke wintersportplaatsjes en authentieke wild west stadjes. Je ziet grote kuddes bizons. Tijdens deze reis niet alleen rijden en wandelen, maar ook mogelijkheden om te fietsen of mountainbiken, te raften of kajakken, paard te rijden en een tour per jeep te maken.

  • Met de skilift de berg op voor de mooiste wandelingen
  • Probeer beren te spotten
  • Bijna onecht gekleurde warmwaterpoelen en spuitende geisers
  • Overzicht
  • Detailbeschrijving

Reisschema

Dag 1 Aankomst Park City
Dag 2 – 3 Park City
Dag 3 – 6 Moab
Dag 6 – 7 Grand Junction
Dag 7 – 8 Aspen
Dag 8 – 10 Rocky Mountains National Park
Dag 10 – 11 Fort Collins
Dag 11 – 14 Mount Rushmore en omgeving
Dag 14 – 15 Deadwood
Dag 15 – 16 Cody
Dag 16 - 18 Yellowstone National Park
Dag 18 – 20 Grand Teton National Park
Dag 20 – 21 Salt Lake City
Dag 21 vertrek Salt Lake City

Reissom

  • Volwassene: vanaf € 1.930 per persoon
  • Kind 2 t/m 12 jaar: vanaf € 1.580 per persoon
  • Reissom gebaseerd op 2 volwassenen en 2 kinderen
  • Wij maken een voorstel o.b.v. jullie gezinssamenstelling

Dag 1 Salt Lake City- Park City
Ca. 55 km / 1 uur

Na aankomst op de luchthaven van Salt Lake City, halen jullie de huurauto op, waarmee jullie de komende weken gaan rondreizen.

Vanaf de luchthaven van Salt Lake City rijden jullie naar het hotel in Park City. Daar bijkomen van de lange vlucht. Park City is vooral bekend als wintersportplaats. Jullie overnachten in een hotel waar je ook echt het wintersportgevoel krijgt, je voelt je bijna in de Alpen.

Overnachting in Park City, Park Hyatt ****
Inclusief huurauto

Dag 2 Park City
Schaatsen in je zomervakantie?

Park City is een bekende wintersportplaats. Grote kans dat jullie hier in de zomer zijn. Dan is er ook genoeg te doen, zoals mountainbiken en wandelen. Pak de skilift naar boven en ga wandelen in de bergen. Als er geen sneeuw is en je niet kunt skiën, ga dan schaatsen op de ijsbaan in de Utah Olympic Oval. Het Utah Olympic Park herinnert aan de Olympische Spelen, het museum is gratis toegankelijk.
Park City zelf is gezellig; er zijn restaurants, winkels en galerieën in de Historic Main Street. Zijn jullie er op een zondag? Bezoek dan de Park Silly Sunday Market.

Overnachting in Park City.
Inclusief huurauto

Dag 3 Park City- Moab
Ca. 380 km / 4,5 uur

Het is een lange rit naar Moab. Maar eenmaal aangekomen ben je al snel overtuigd dat het de moeite waard is. Niet voor niets is Moab een populaire plaats. Want van hieruit ga je de prachtige omliggende natuurgebieden verkennen. Het Arches National Park is beroemd vanwege de rode rotsen en ontelbare bogen. De naam zegt het al. Vanuit Moab kun je ook naar het Canyonlands National Park.

Als jullie vanmiddag nog niet de nationale parken gaan bezoeken, ga dan naar het Red Cliffs Ranch Film Museum. De Red Cliffs Ranch en omgeving vormde vele jaren lang het decor voor spannende films. Tip: je kunt hier in westernstijl dineren. Jullie slapen in een prettig hotel in het centrum met een buitenzwembad.

Overnachting in Moab, Hotel Moab Downtown ****
Inclusief huurauto

Dag 4 Moab
Klim op de enorme natuurlijke rotsbogen in Arches

Of je nu kiest voor een avontuurlijke jeeptour of voor jullie huurauto: de omliggende nationale parken zijn zo mooi! Nergens ter wereld zie je zoveel natuurlijk gevormde bogen bij elkaar als in het Arches National Park. Je blijft fotograferen hier! Via een verharde weg, die dwars door het park loopt, kom je gemakkelijk bij verschillende parkeerplekken. En daar vandaan gaan jullie te voet verder. Een jeeptour kunnen we voor jullie boeken als jullie daar de voorkeur aan geven.

Het gigantische Canyonlands bestaat uit vier delen. Wij adviseren om Island in the Sky te bezoeken; dat is mooi, het best bereikbaar en goed toegankelijk.

Tip: boek een spannende tocht met een jetboat over de Colorado River bij Moab is ook een aanrader. Jullie gids vertelt over de geschiedenis van Moab, Utah en de Colorado-rivier en hoe dit natuurgebied ooit is ontstaan. Hier zijn ook films en commercials opgenomen en daar horen allemaal verhalen bij.
Tijdens het varen speur je naar dieren in het wild langs de oevers.

Overnachting in Moab.
Inclusief huurauto

Dag 5 Moab

Er is zoveel te doen vanuit Moab, dat een extra dag hier een aanrader is. Je heb dan de tijd om de nationale parken verder te ontdekken. Maar wat dachten jullie van paardrijden vanuit één van de omliggende ranches! Of kies voor raften of kajakken op de Colorado River.

Erg leuk: een offroad-avontuur per jeep, zelf rijden. Hobbel over de stoffige wegen van Onion Creek Road en Long Canyon Road.

Ook fantastisch om met jullie eigen huurauto een stukje over de Highway 128 te rijden, langs de Colorado River; het is één van de mooiste highways in het land. En dan nog een laatste tip: naar Dead Horse Point Statepark, hoge kliffen en prachtige vergezichten hier.

Overnachting in Moab.
Inclusief huurauto

Dag 6 Moab- Grand Junction
Ca. 185 km / 2 uur

In een paar uur door naar de volgende bestemming. Het stadje Grand Junction dankt zijn naam aan het kruispunt waar de Colorado-rivier en de Gunnison-rivier samenkomen. Het is omringd door vele verschillende landschappen. Zo zijn er vele wijngaarden, bij sommige kun je een kijkje nemen in een wijnmakerij. De volwassenen zouden hier waarschijnlijk het liefst blijven, maar een jet boat avontuur lokt de kinderen. Stap aan boord van de jetboat Wild Mustang en hou je vast! Het is een boottocht als geen ander: deels raften, deels rodeo en dan ga je ook nog eens over het water racen. Wees gerust: jullie kapitein zal de Wild Mustang recht houden in de powerslides, fishtales, speed runs en de beroemde ''Cowboy Spin''. Er zijn ook zeker rustige momenten, waarin je volop kunt genieten van de wilde natuur. Deze excursie is nog niet opgenomen in de reissom; maar kunnen we voor je boeken.

Je overnacht in zo’n echt Amerikaans motel, maar wel met een zwembad.

Overnachting in Grand Junction, Hampton Inn ****
Inclusief huurauto

Dag 7 Grand Junction- Aspen
Ca. 210 km / 2,5 uur

Wederom niet zo’n lange rit. Jullie reizen vandaag naar Aspen. Aspen is een bekend wintersportdorp in de Rocky Mountains. Er is maar liefst meer dan 400 kilometer aan pistes. Neem wel een goedgevulde portemonnee mee, want winkels en restaurants zijn vaak op luxe gericht. Kijk in het stadje goed om je heen. Het zou zomaar kunnen dat je een beroemdheid tegenkomt.

Grote kans dat jullie er niet in het skiseizoen zijn. Ook zonder sneeuw is het een fantastisch natuurgebied. Neem een lift naar boven, zoals de Silver Queen-gordel. Je hebt dan het mooiste uitzicht. Loop één van de trails; de Cathedral Lake Trail en Sunnyside Trail zijn zeker aanraders. Zijn jullie er op een zaterdag? Dan is er een leuke markt in Aspen en wie weet vind je wat van je gading.

Er is heel veel te doen in Aspen. We kunnen bijvoorbeeld een leuke fietstocht over een oude spoorlijn voor jullie boeken. Meer energie kost de mountainbiketour door de bergen; alhoewel… je gaat grotendeels downhill vanuit de bergen naar de Maroon-vallei. Hier ligt ook het schilderachtige Maroon Lake. Of huur een opblaasbare kajak en bedwing de Roaring Fork River. Als je wat minder actief bent, kies dan voor een jeeptour naar een spookstadje.

Overnachting in een lodge, die past bij de sfeer van het wintersportplaatsje Aspen.

Overnachting in Aspen, Aspen Mountain Lodge ****
Inclusief huurauto

Dag 8 Aspen- Rocky Mountain National Park (Estes)
Ca. 365 km / 5 uur

Vandaag hebben jullie een lange rit voor de boeg. Bij de ingang van het Rocky Mountain National Park ligt het gezellige plaatsje Estes Park. Het is klein, maar er zijn leuke kunstgalerieën, winkeltjes en restaurants. Bijzonder om te bezoeken: het chique Stanley Hotel, het lijkt wel een museum.
Estes Park is de uitvalsbasis voor het verkennen van het natuurgebied, het wordt ook wel de Poort naar Rocky Mountain National Park genoemd. De bergketen van de Rocky Mountains is bijna 5.000 kilometer lang en loopt van Alaska, door Canada, tot het zuiden van de Verenigde Staten!
Het is een paradijs voor wandelaars, er zijn dan ook tal van trails uitgezet. Het landschap is heel afwisselend: dichte bossen, kronkelende wegen, bergen en dalen, ruige toendra-achtige gebieden en de Colorado-rivier. Speur onderweg naar wilde dieren zoals herten, elanden en marmotten. Wat moeilijker te spotten zijn dikhoornschapen en zwarte beren. Maar: je weet maar nooit!

Jullie slapen in een motel aan de rand van het nationale park en grote kans om een eland te spotten in de tuin van het hotel!

Overnachting nabij het Rocky Mountain National Park in Estes, Quality Inn ****
Inclusief huurauto

Dag 9 Rocky Mountain National Park (Estes)
Hiken, bochtige autoritten en elanden spotten

Aanrader: combineer een prachtige autorit met een wandeling. Breng eerst een bezoek aan het Alpine Visitor Center om meer te weten te komen over de Rockies, zoals de autoroutes en wandelpaden. En dan op stap. Een bijzondere weg is de Trail Ridge Road, de hoogstgelegen geasfalteerde weg in de Verenigde Staten. Kies onderweg één lange of meerdere korte wandelingen. De Rocky Mountains vormen een gigantische speeltuin met beekjes om in te spetteren, rotsen om te beklimmen en bos om te verkennen.

Er zijn nog zoveel andere leuke dingen te doen! Zo kunnen jullie gaan paardrijden. En wat dacht je er van om mountainbikes te huren (routes krijg je er bij) en op deze sportieve manier de Rockies te verkennen?

Het is een feit: eten smaakt gewoon beter als je buiten eet. Er zijn picknickplaatsen in overvloed; van afgelegen gebieden waar je je te goed doet aan je meegebrachte lekkernijen of naar plekken waar de barbecues voor je klaar staan.

Overnachting nabij het Rocky Mountain National Park in Estes.
Inclusief huurauto

Dag 10 Rocky Mountain National Park (Estes) - Fort Collins
Ca. 75 km / 1,5 uur

De ochtend kan je nog in het Rocky Mountain National Park doorbrengen. Fort Collins is een leuke tussenstop op de route tussen Rocky Mountain National Park of Denver en Rapid City/Mount Rushmore. Er zijn bierbrouwerijen, die je kunt bezoeken. De oude binnenstad is fotogeniek. Er wordt beweerd dat dit stadsdeel model heeft gestaan voor Disneyland's Main Street. Er zijn gezellige terrassen en leuke winkels. De stad wordt omringd door bergen. Je hebt vandaag volop de tijd om wandelingen te maken in de natuur. Of wat dacht je van raften op de Cache la Poudre-rivier?

Je slaapt in een hotel met een binnenzwembad.

Overnachting in Fort Collins, Homewood Suites ****
Inclusief huurauto

Dag 11 Fort Collins- omgeving Mount Rushmore
Ca. 500 km / 5 uur

Een lange dagtocht naar de Black Hills. De omgeving van Mount Rushmore met plaatsen als Keystone, Rapid City, Hill City en het Black Hills State Park is echt een gebied om meerdere dagen te verblijven. Er is zoveel te ontdekken!

Na zo’n lange rijdag is het goed toeven in het resort dat we voor jullie boeken op een groot groen terrein met een buitenzwembad.

Overnachting in de omgeving van Mount Rushmore, Resort and Lodge at Palmer Gulch ****
Inclusief huurauto

Dag 12 Mount Rushmore en omgeving
Overal bizons!

Wij begonnen met een bezoek aan het Custer State Park, waar één van de grootste bizonkuddes van Amerika leeft. Meestal grazen ze rustig. En geloof me: je blijft fotograferen. Als ze het ineens op een lopen zetten, dreunt de aarde. Rijd de Wildlife Loop over de prairie en door de heuvels. Heel mooi is de Needles Highway: een schitterende route met smalle wegen. En met tunneltjes waarbij je twijfelt of jullie auto er wel doorheen past. Overal zie indrukwekkende rotsformaties. Blijf nou niet in de auto zitten, maar maak hier korte wandelingen om de rotsen nog beter te kunnen zien. Aanraders: de Sunday Gulch Trail en de Cathedral Spires Trail. Beide zijn uitdagend voor jong en oud: je loopt door bos, maar je moet ook over rotsblokken klimmen.

Overnachting in de omgeving van Mount Rushmore.
Inclusief huurauto

Dag 13 Mount Rushmore en omgeving
Enorme beelden uitgehakt in de rotsen

De Iron Mountain Road slingert door de Black Hills naar de berg Rushmore. De weg wurmt zich door drie stenen tunnels, kronkelt over drie varkensstaartbruggen en slingert zich rond en rond naar de top. Neem spannende doorkijkjes op de foto, waarbij ook het Mount Rushmore Monument door een tunnel te zien is.

Mount Rushmore: iedereen heeft daar vast weleens foto's van gezien, het is ook een echte must-see. De portretten van vier Amerikaanse presidenten zijn hier uitgehakt in de rotsen. De afbeeldingen zijn maar liefst achttien meter hoog.
Het indianenkunstwerk Crazy Horse is veel minder bekend en ook nog niet klaar, maar nu al heel indrukwekkend. De Lakota-indianen wilden een tegenhanger van het presidenten-monument. Crazy Horse was de bijnaam van hun stamhoofd. Al sinds 1948 wordt er gewerkt aan dit enorme beeld dat bijna 200 meter lang moet worden.

Tip: ga paardrijden in de omgeving. Dit zijn de beste plaatsen voor kindvriendelijke paardrijtochten in Custer: Rockin R-ritten, Hollingsworth-paarden en Blue Bell Stables. Of maak een ritje met de stoomtrein door de omgeving.

Overnachting in de omgeving van Mount Rushmore.
Inclusief huurauto

Dag 14 Omgeving Mount Rushmore- Deadwood
Ca. 80 km / 1,5 uur

Door naar Deadwood. Deze plaats in de Black Hills bestond al in de tijd van de kolonisten. Hier was goud te vinden en dat was wel heel aantrekkelijk voor gelukzoekers. Jullie hebben volop de tijd om het stadje en de omgeving te bekijken.
Meer weten over die ''gouden'' tijd? Ga dan naar het Nuttal & Mann's-museum, waar je de sfeer van vroeger proeft. Dat gevoel heb je ook als je naar één van de casino's gaat, alleen om te kijken natuurlijk. Het lijkt of je een eeuw terugreist in de tijd.

Actief aan de slag? Ga lekker wandelen in de diepe kloof nabij het stadje Spearfish Canyon (ligt niet ver van Deadwood). Je kunt in de wijde omgeving van Deadwood ook paardrijden, mountainbiken en rotsklimmen.

Jullie hotel ligt midden in het westernstadje en heeft een waterspeelplaats.

Overnachting in Deadwood, The Lodge at Deadwood ****
Inclusief huurauto

Dag 15 Deadwood- Cody
Ca. 555 km / 6 uur

In ongeveer zes uur rijden jullie vanuit Deadwood naar Cody. Als jullie vandaag vroeg zijn vertrokken, dan heb je nog even de tijd om Cody en omgeving te bekijken. Cody is de uitvalsbasis voor heel interessante bezoeken en activiteiten. Wandel langs oude gerestaureerde gebouwen in het openluchtmuseum. Of maak een paardrijtocht. Wat dacht je van een rit in een authentieke huifkar? Bij je hotel is een lekker zwembad, dus alleen maar ontspannen kan ook!

Overnachting in Cody, Holiday Inn ****
Inclusief huurauto

Dag 16 Cody- Yellowstone National Park
Ca. 160 km / 2 uur

Over de Buffalo Bill Scenic Byway rijden jullie door de Wapiti-vallei richting het Yellowstone National Park. De kans is groot om wild te zien, zoals elanden, herten, wapiti's en (soms) beren!

Yellowstone is uniek in de wereld. Wat een geologisch wonder! Een supervulkaan smeult ondergronds. Meer dan de helft van alle actieve geisers op de wereld vind je hier. Er zijn maar liefst rond de 10.000 warmwaterbronnen, die vaak geel, oranje of blauwgekleurd zijn. Je ruikt de zwavel vaak al van verre. Poeltjes gevuld met kokende modder pruttelen. Enorme rookwolken stijgen op uit fumaroles, oftewel stoomgaten.

In Yellowstone leven zo'n 200 soorten zoogdieren, meer dan 300 vogelsoorten en dan ook nog eens vissen, reptielen en amfibieën. De grootste kudde wapitiherten (ook ''elk'' genoemd) ter wereld leeft in het Yellowstone National Park.

Iedereen wil ze zien, maar wat lastiger is het om een zwarte beer, een wolf of grizzlybeer te spotten.
De grootte van het park is ongeveer een kwart van Nederland! Jullie hotel ligt ín het nationale park.

Overnachting in Yellowstone National Park, Mammoth Hot Springs ****
Inclusief huurauto

Dag 17 Yellowstone National Park
Spuitende geisers

In het oosten van Yellowstone National Park liggen de meeste geisers. Dit is het Upper Geyser Basin. Het gebied is 5 km² en bevat bijna een kwart van alle geisers in de wereld!
Aanrader: volg de Upper Geyser Basin-trail, ongeveer 8 kilometer. Je loopt van de ene pruttelende plek naar de andere. Zo gaan jullie zeker naar de beroemde Old Faithful-geiser: elk anderhalf uur spuit hij het kokende water tientallen meters omhoog. De Anemone- en Plume-geiser borrelen en spuiten veel vaker! De heldere kleuren van de Heart Spring-bron lijken bijna onecht, zo prachtig. Je blijft zeker fotograferen bij diverse felgekleurde warmwaterbronnen.
Maak na jullie bezoek aan het Upper Geyser Basin een mooie autorit naar de Grand Canyon van Yellowstone. Je ziet rode rotsen, watervallen, uitkijkpunten en natuurlijk de canyon. Er zijn meerdere wandelroutes uitgezet.

Echt doen! Neem je zwemkleding en handdoeken mee en ga zwemmen in de Boiling River! De rivier heet eigenlijk de Gardner Mountain River. In deze rivier borrelt een heetwaterbron. Dat is heerlijk zwemmen! Het kokende water (pas op: dus niet te dichtbij de bron komen) vermengt zich met het frisse rivierwater.

Ga kajakken of paardrijden in het nationale park.

Overnachting in Yellowstone National Park.
Inclusief huurauto

Dag 18 Yellowstone National Park- Grand Teton National Park
Ca. 50 km / 1 uur

Net ten zuiden van Yellowstone ligt een ander natuurwonder: het Grand Teton National Park. Jullie rijden in een uurtje over de Rockefeller Memorial Parkway naar de ingang van het park.

Meren, gletsjers, bossen, vergezichten over een vallei met een rivier en bergen met scherpe pieken en besneeuwde toppen: dat zijn de kenmerken van het Grand Teton National Park. Door het Jackson Hole-dal kronkelt de Snake-rivier als... inderdaad: een slang.

Rijd over de Teton Park Road of over de Jackson Hole Highway (dit zijn geen snelwegen, maar schitterende routes dwars door het park) voor de meest spectaculaire uitzichtpunten en hikes. De mooiste foto's van de Grand Teton-bergen neem je bij Snake River Overlook en de parkeerplaats bij Oxbow Bend. Jullie slapen in een authentiek hotel aan de rand van een meer.

Overnachting in Grand Teton National Park, Signal Mountain Lodge ****
Inclusief huurauto

Dag 19 Grand Teton National Park
Meren, watervallen en bergen met besneeuwde toppen

Je kunt hier, als je actief bent ingesteld, dagen zoet zijn. Dat betekent dus: keuzes maken.
Maar ga zeker met de auto naar Mormon Row voor het plaatje met twee oude schuren uit 1880 met op de achtergrond de besneeuwde bergtoppen van de Teton-keten. In totaal staan er nog zes oude schuren van mormoonse nederzettingen. Ze stammen uit de periode 1908 tot 1950, toen mormonen een bestaan probeerden op te bouwen, wat mislukte in het harde klimaat hier.

En dan in de benen! Kies uit één van de wandelroutes in de omgeving van het Jenny Lake. Het meer en de watervallen hier zijn echte eyecatchers. Heel leuk om een boottochtje te maken op het meer. Je kunt er zelfs vissen! Meer actie? Huur een kano of boek een raft-excursie.
Waar je ook bent: de kans is groot dat je onderweg elanden, bevers en otters ziet. En met een beetje geluk een zwarte beer of een grizzlybeer. Onder begeleiding van een gids is er natuurlijk meer kans op het spotten van wildlife. We boeken graag een georganiseerde safari voor je.

Overnachting in Grand Teton National Park.
Inclusief huurauto

Dag 20 Grand Teton National Park- Salt Lake City
Ca, 455 km / 5 uur

Als je vroeg vertrekt, kan je aan het einde van de middag nog even op stap in Salt Lake City. De stad is bij veel mensen bekend vanwege de Olympische winterspelen, die hier in 2002 werden gehouden. Grote kans dat jullie hier in de zomer zijn, maar ook dan is het leuk om hier te zijn!

Salt Lake City, weet je hoe ze aan die naam komen? De stad ligt vlakbij het enorme zoutmeer hier.
Interessant om in de stad te bezoeken zijn Temple Square met een enorme witte kerk (of tempel) van de mormonen. Alleen gelovigen van deze sekte mogen naar binnen. Ook andere gebouwen van de mormonen zijn mooi om te zien, zoals het Beehive House (het bouwsel op het dak lijkt op een bijenkorf). Het is nu een museum.

Tip: huur een fiets of step om Salt Lake City te bekijken. Jullie stappen vast even af in Whiskey Street (what's in a name?); hier zijn veel gezellige bars en restaurants.

Overnachting in Salt Lake City, Crystal Inn ****
Inclusief huurauto

Dag 21 Vertrek Salt Lake City
Het is een klein stukje rijden van jullie hotel in Salt Lake City naar de luchthaven. De reis door de imposante Rockies is alweer ten einde. Jullie leveren je huurauto in. En dan is het tijd om in te checken voor de terugvlucht.

Inclusief huurauto

Toch nog niet genoeg gezien? Verleng uw rondreis door Amerika. Neem eens een kijkje bij ons bouwsteenoverzicht of neem contact op.

Vervoer

  • Huurauto

Reisduur

  • 21 dagen / 20 nachten

Inclusief

  • Alle overnachtingen
  • 21 dagen autohuur

Exclusief

  • Intercontinentale vlucht
  • Verzekeringen
  • Maaltijden & excursies
  • Persoonlijke uitgaven en fooien

Laat je inspireren!

Ontdek nieuwe bestemmingen, droom weg bij mooie reiservaringen van andere gezinnen en ontvang leuke en handige vakantietips.