- Overzicht
- Detailbeschrijving
Reisschema
Dag 1 | Aankomst Port Mc. Neill |
Dag 2 – 5 | Kamperen Johnstone Strait |
Dag 5 – 6 | Port Mc. Neill |
Dag 6 | Vertrek Port Mc. Neill |
Reissom
- Volwassene: vanaf € 1.670 per persoon
- Kind 2 t/m 12 jaar: vanaf € 1.360 per persoon
- Reissom gebaseerd op 2 volwassenen en 2 kinderen
- Wij maken een voorstel o.b.v. jullie gezinssamenstelling
Dag 1 Aankomst Port Mc. Neill
Vanuit bijvoorbeeld Parksville rijden jullie langs de oostkust noordwaarts naar Port Mc. Neill. Als je het plaatsje Campbell River voorbij bent zul je merken dat het steeds rustiger wordt; het is een dunbevolkt gebied met veel meren en rivieren. Vanaf iedere stopplek onderweg heb je eigenlijk altijd wel een mooi uitzicht.
Het dorpje Mc. Neill ligt aan de kust vlakbij de Johnstone Strait, een waterweg waar vele walvissen en orka's leven. Port Mc. Neill is de uitvalsbasis om wildlife te spotten in de uitbundige natuur rondom het dorp. Ga na aankomst wandelen over de Haddington Beach Trail, een wandelroute langs de kustlijn. Hier zie je ook het grootste 'boomgezwel' ter wereld. Of, zoals de Canadezen het noemen, een burl. Dat is een vergroeiing aan een boom.
Jullie overnachten in een prima hotel met de inspirerende naam Black Bear Resort.
Overnachting in Port Mc. Neill, Black Bear Resort ****
Dag 2 Kamperen Johnstone Strait
Het kampeeravontuur gaat beginnen
Jullie huurauto (die we in de prijs van deze bouwsteen nog niet hebben opgenomen) blijft de komende dagen achter in Port Mc. Neill. Alle benodigdheden zijn ingepakt in drybags en jullie worden opgehaald en per busje naar de haven gebracht. En daar stap je in een watertaxi, die je in 45-60 minuten naar het basiskamp vaart. In the middle of nowhere! Bij aankomst geeft de gids uitleg over het kajakken, jullie gaan dan ook meteen oefenen in de wiebelende boot. Na de lunch gaat het echt beginnen. Jullie gaan varend de omgeving vanaf het basiskamp verkennen; misschien zie je al wat wilde dieren.
In het basiskamp slapen jullie in een eenvoudige hoge tent, maar wel met echte bedden. Comfortabel dus. Er is een keuken in het kamp waar je ontbijt, lunch en diner worden bereid. Overal zijn leuke plekjes om te zitten. De favoriet van de gids: dineren op de rotsen met uitzicht op het water.
Tijdens het kamperen zijn jullie samen met een kleine groep internationale reizigers (maximaal tien personen in totaal).
Overnachting in een tent in Johnstone Strait.
Inclusief lunch, diner, Engelssprekende gids, gebruik kajak en kampeermateriaal
Dag 3 Johnstone Strait
Walvissen spotten
Het basiskamp ligt midden in de natuur en direct aan het vaarwater, waar de walvissen jaarlijks doorheen trekken. Vanaf het kamp kun je ze dan zien. Worden ze gespot? Dan gooit de gids de sonar in het water om het geluid op te vangen. Bijzonder!
Jullie gaan varend in je kajak de omgeving, met vele inhammen en eilandjes, verkennen. Terug in het basiskamp staat het diner alweer klaar. Kies je voor een diner met je bord op schoot aan het water? Wellicht zie je nog een walvis.
Overnachting in een tent in Johnstone Strait.
Inclusief ontbijt, lunch, diner, Engelssprekende gids, gebruik kajak en kampeermateriaal
Dag 4 Johnstone Strait
Kajakken en wildlife spotten
Een nieuwe dag in het basiskamp. Je wordt waarschijnlijk wel vanzelf wakker van de vogels. De gidsen bekijken per dag wat jullie gaan doen (afhankelijk van het weer). Centraal staan kajakken, wildlife spotten en genieten van de rijke natuur om je heen. Je luncht ergens op een stukje strand. Geen dag is gelijk!
Overnachting in een tent in Johnstone Strait.
Inclusief ontbijt, lunch, diner, Engelssprekende gids, gebruik kajak en kampeermateriaal
Dag 5 Johnstone Strait - Port Mc. Neill
Jammer, maar helaas… Na het ontbijt vertrekken jullie vanaf je basiskamp met de watertaxi naar het vasteland. Eerst naar Telegraph Cove, een historisch vissersplaatsje. Hier bezoeken jullie het walvissencentrum. Na de lunch staat het busje klaar om jullie terug te brengen naar je hotel in Port Mc. Neill.
Overnachting in Port Mc. Neill.
Inclusief ontbijt, lunch, watertaxi en busje naar hotel
Dag 6 Vertrek Port Mc. Neill
Jullie avontuur op Vancouver Island zit er op. Jullie reizen verder of keren terug naar het vasteland, Vancouver.